“Artık yeter gidip yapmak lazım” diyerek hızlı bir şekilde aldığım askerlik kararının ardından sürecin içinden verdiğim kararı daha iyi tartabiliyorum …

Çok doğru bir karar vermişim, daha geç olsa daha zor olabilirdi, daha erken olsa çok erken olabilirdi … Tam bir düzen kurulmadan, herhangi bir yol çizilmeden bu görevin yerine getirilmesi önemli bir karardı ve ben bu karar doğrultusunda uygun adım ilerliyorum 🙂 (yazının devamı …)

Sonunda sıra bana da geldi.

313. Dönem Yedeksubay olarak askerlik görevimi yerine getireceğim.

Salı sabahı yola çıkıp birliğime teslim olacağım … İnsanlar genellikle teslim olma ifadesini anlayamıyorlar ama kullanılan ifade bu. Bana göre en doğru zaman askere gidiyorum, doğru yanlış kişiye göre değişebilir fakat zamanı gelmişti ve gidiyorum. (yazının devamı …)

Bir süredir aralık ayında askere gidebilmek için askerlik şubesinde işlemlerimi tamamlamaya çalışıyorum … Bu süreçte karşılaştığım problemlerden yola çıkarak oluşturduğum listeyi burada yayınlayarak sonraki dönemlerde deneyimsizlikleri ve bilgisizlikleri nedeniyle benim gibi problem yaşayabilecek kişilere yardım olabileceğimi düşünüyorum.

Mezun olduğunuz andan itibaren bir sonraki celb döneminde askere alınabilirsiniz. Bu işlem okulunuzun mezuniyet durumunuzu askerlik şubenize göndermesi ile başlar. (yazının devamı …)