Geçtiğimiz günlerde çekirdek aile olarak Apple iOS dünyasından Google Android dünyasına transfer olduk. Oldukça artan cep telefonu fiyatları ve güncellemelerin zorlaşması bunda önemli etkenlerdendi. Son dönemde sistem en fazla 2 yıl içerisinde cep telefonu yenilemeye yönelik bir yapıda kurgulanmış. Ancak buna dayalı bir ekonomiyi takip etmek hem akılcı hem de mümkün değil.

Verdiğimiz bu transfer kararı oldukça mantıklı olmuş. Hem Android tarafındaki yetkinliklerden hem de Android destekli donanımlardan memnun kaldık. Sonuçta eğer teknolojik bir cihazı sağlıklı bir şekilde kullanıyorsanız uzun süre dayanması beklenen bir sonuç. Buna ek olarak yazılım güncellemeleri eğer kullanımızı engellemeyecek boyutta ise yine kazançlı durumdasınız.

Bizim tercihimiz LG markalı cihazlar oldu. İlk aldığımız cihaz G2 olurken, yenilenen arayüz ve uygun fiyat yakalamam nedeniyle ikinci cihazımız G3 oldu. Bundan sonra alacağımız ve önereceğimiz cihazlarında Android olacağı düşüncesindeyim. (yazının devamı …)

İnternet servisleri ve projeleri sayesinde hayatımız oldukça kolaylaştı. İnternet üzerinden mevyve/sebze almak bile mümkün. Bit pazarı kurmadan, duvarlara ilan asmadan veya arkadaş gruplarına duyuru yapmadan satış yapmak “1 tık” ötemizde. 🙂

Bu yazıda, hayatımızı kolaylaştıran, internet servislerinin kötü niyetli kullanıcıların da hayatını nasıl kolaylaştırdığına ilişkin yaşanmış bir örnek paylaşmak istiyorum. Hem farkındalığı arttırmış hem de değerlendirme kritelerinize bir madde daha eklemiş olabilirim. 🙂

Öncelikle GittiGidiyor sitesi bu olayda sorumluluğu olmayan, kullanılan servis durumundadır. GittiGidiyor tarafından sunulan hizmetler kötü niyetli kullanıcılar tarafından suistimal edilmiş ve diğer site kullanıcılarından fayda elde edilmeye çalışılmıştır. (yazının devamı …)