İlki 2008 yılında düzenlenen ve “önemli olan katılmak” çerçevesinde yer aldığım Blog Ödülleri‘ne bu senede aynı çerçevede katılıyorum.

Blog Ödülleri 2009 Kişisel kategorisinde desteğinizi bekliyorum 🙂

Oy vermek için lütfen burayı ziyaret ediniz, çekinmeyiniz, destekleyiniz. 😀

Zaman bulamıyorum” ve “zamanımı etkili kullanamıyorum” bahaneleri nedeniyle günlüğümle ilgilenemiyordum. Bunların üzerine “sanırım yazılarım okunmuyor” konulu ağırlaştırılmış 🙂 ve taraflı yorumu da ekleyince istikrarlı bir şekilde günlük kavramından uzaklaşıyordum.

Yorumları, istatistikleri takip ediyordum ancak referans olarak yazılarımın gösterilmemesi ve hatta bağlantı bile ( çalıntı yazılar hariç 😛 ) verilmemesi beni açıkçası üzmeye başlamıştı. İşte tam da bu noktada Kaan tarafından paslanan soru ile karşılaştım. (yazının devamı …)

Çalışma arkadaşlarımdan birinin günlük olayına farklı bir bakışı paylaşmak istiyorum … Blog, e-günlük, günce derken yaşadığımız kavram kargaşası sonucu ulaştığımız son nokta … 😀

Diğer günlük yazarlarının yazılarını okumak üzere kurduğum “günlükleri okuyayım bakalım neler oluyor” cümlesine gelen cevap;

Ayıp değil mi neden başkalarının günlüğünü okuyorsun ?

Onlar özel değil mi ?

Sanırım blog / e-günlük dönüşümünü yapmamız gerekiyor … Yorumsuz 😀

İkinci ve umarım son TBY Ankara buluşması dün (14 Haziran 2008) gerçekleşti. Birincisine göre katılımın az ancak paylaşımın fazla olduğu bir buluşma oldu.

Paylaşımın fazla olduğu bir buluşma olmasına rağmen neden “umarım son” şeklinde bir ifade kullandım ? Gayet açık; TBY açılımına baktığımızda Türk Blog Yazarları ifadesini görüyoruz. İlk buluşmaya yönelik hazırladığım yazıda da belirttiğim gibi ben blog kelimesinin kullanımına karşıyım. Umuyorum ki bu buluşmada kesişen düşüncelerimizin sonucu olarak bu ve benzeri yabancı kelime kullanımı problemlerine çözüm bulacağız … (yazının devamı …)

Türk Blog Yazarları Ankara buluşması 12 Nisan 2008 tarihinde gerçekleşti! Yaklaşık otuz (30) kişinin katılımıyla tanışma, tartışma ve sonraki buluşmalarının altyapısını oluşturma kıvamında geçen bir buluşma oldu.

Buluşma ile ilgili paylaşmak istediğim noktalar var. Buluşmaya katılan kişilerin de bu buluşmayla ilgili paylaşımlarda bulunacağını düşünüyorum. Dolayısı ile genel konulardan bahsetmektense kısaca tekrarı önlemek adına kişisel fikirlerimi aktaracağım.

TBY Ankara Buluşması üç bölümde inceleyeceğim. Buluşma öncesi, toplantı ve buluşma sonrası. (yazının devamı …)