Nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde 2017 yılı bitmiş ve hatta bugün 2018 yılının ilk günü olmuş 🙂

Neymiş efendim zaman göreceliymiş 🙂

2017 yılı için olduğu gibi 2018 yılı için de hedeflerim var. Henüz hedef listemi dolduramadım ancak çalışmalarım devam ediyor.

Hedeflerden biri yazmak ile ilgili … Yazacağım daha çok yazacağım …

Talihsiz bir olaya enteresan bir başlık atarak cevap vermek, değerlendirmek istedim. Başardım sanırım. Bilinen bir yaklaşımı küçük kelime oyunları ve eklemeler ile değişik bir noktaya taşıdım.

Hepimiz biliriz. Her maçta veya kısa sonuç odaklı konuda değerlendirilen yöntemlerden biridir: “orta, kafa ve gol” …

Ne yazıkki bu durum ilk defa başıma gelmiyor. Üstüne üstlük aynı ekip tarafından çeşitli şekillerde denenen yöntemler sonucu sakin kafayla incelediğimde rahatlıkla görebildiğim bir durum.

Uzatmaya gerek yok, orta kafa ve gol yöntemi üzerinden hızlıca olaylara ve başlıktaki enteresan yaklaşıma geçmek istiyorum. Sonuca giderken çok çeşitli yollar var ancak özetlemek gerekirse hedef için destek alarak yapılacak mantıklı hamleler olumlu sonuç olmamızda önemlidir. (yazının devamı …)

Başarılı olmuş kişilerin omuzlarda taşındığı görüntüler bildiğimiz türden görüntüler. Aslına bakılırsa birilerini omuzlarda taşımak için başarılı olmalarını bile beklemiyoruz, gaza gelmemiz yetiyor. Omuzlarda birilerini taşımaya alışmışız. Kim olduğu, ne yaptığı, neyi değiştirdiği gibi sorulara takılmadan birileri taşıyorsa biz de taşımaya destek oluyoruz. 🙂

Neden birisini omzumuzda taşırız ki ? Deve güreşi bir kenara bırakıldığı durumda omuzlara alınan kişi içinde buluduğu toplulukta ve/veya ortamda ayırt edilecek bir konuma taşınmış olur. Bu durum belirtilen topluluk içerisinde büyük bir yanılgıya neden olabilir. Gaza gelmeyi, kabullenmeyi ve diğer yanılsamaları işte bu yüksek figür tetikler. Bir şekilde yükselmiş ve göze batan bu kişiye karşı topluluk içerisinde nedensiz hayranlık/takdir duygusu gelişir. Çoğu zaman sorgulanmaz bile. Omuzlara çıkmıştır ya, çıkaranın bir bildiği vardır … (yazının devamı …)

Her gün farklı olaylar yaşanıyor … Kimi zaman bir önceki günden kalanların etkisi kimi zamanda o güne özel sıkıntılar etkiliyor insanı …

Günlük paylaşımlarda bulunmak istediğim sitemde değinmek istediğim konulara işte bu yaşananlar etki ediyor. Bu önemli bir problem. Anlamlı, tarafsız, kaliteli içerik hedefiyle yürütmeye çalıştığım bu yapı içerisinde problem birikimlerinin taraflı ve hatta püsküren yanardağ etkisiyle sunulmasını engellemek için bir süredir güncelleme yapmıyorum.  (yazının devamı …)

Dün yazmak istediğim ama sunucu değişikliği nedeniyle bugün yazabildiğim bir olaya değineceğim. Olay demek ne kadar doğru bilemiyorum … Trafikte yaşadığım bir farkına varma durumu da denebilir ya da bakış açısının büyümesi …

Mekanı canlandırmak için tasvir yeteneklerimi sınayarak yaşadıklarımı aktarmaya çalışmak istiyorum. Yokuş yukarı bir yolda arabamla ilerliyorum. Yol dört şerit ve bunlardan ikisi geliş, ikisi de gidiş ( hmm toplam 4 evet :D: ) olarak kullanılıyor. Sol şeritteyim ve yokuş yukarı ilerliyorum. Bir müddet sonra ışıklara yaklaşıyorum, ışık kırmızı araçlar duruyor. Biran önce gitmek istediğim yere varmak istiyorum ve içimden şunları geçiriyorum; “yeşil yansa da araçlar hareket etse, bende beklemesem …“. Duran araçlara ve ışığa yaklaşıyorum yavaş yavaş. Işığın değiştiği yok. (yazının devamı …)