Günümüzde neredeyse her şehirde kentsel dönüşüm adı altında projeler yapılmaya başlandı. Görünen amaçlar arasında; küme çalışması tadında bloklar oluşturmak, bir (1) sene içerisinde değilde iki (2) sene içerisinde tıkanacak yollar yapmak, mini mini parklar bahçeler oluşturmak listelenebilir.

Tabii ki kentsel dönüşümün inanılmaz faydaları da vardır ancak görülen veya algılanılanın yerine çeşitli önerilerimi paylaşmak istiyorum. (yazının devamı …)

Eposta kullanımına google yaklaşımı olarak karşımıza çıkan gmail, tema değiştirme seçeneği ile tekrar dikkat çekici bir uygulama oldu.

Servise başladığından bugüne kadar belli bir bilgi birikimine veya deneyime sahip kişilerin çeşitli düzenlemeler ile daha kullanışlı getirebildiği gmail hedef kitlesini genişletmiş gibi görünüyor. Günümüzde uygulamaların sadece işlevsellik ile hayatta kalamadığı düşünüldüğünde; değiştirilebilirlilik, sadelik ve katkıda bulunma hissi uyandırma olmazsa olmaz haline geliyor.

Bu yazıda kısa ancak bence çok hoş bir kullanım önerisini paylaşmak istiyorum; Gmail Temaları! (yazının devamı …)

Kullandığım yazılım, donanım ve benzerine ilişkin olarak önerilerimi kısa yazılarla paylaşmaya karar verdim. Bu tip yazılar ile amacım; mevcut kullanım şekillerim ile başkalarına yardımcı olmak ve eğer var ise okuyuculardan gelecek öneriler ile kendimi geliştirmek …

Bu yazıda Windows Görev Çubuğunun yerinin ve şeklinin değiştirilmesi ile sağlanabilecek faydalardan bahsetmek istiyorum. Bu öneriyi ikinci sınıf stajım esnasında projelerimizi takip eden Şeref beyden almış ve başarıyla uygulamıştım. Uygulamaya da devam ediyorum. Çevremdekilere uygulatmaya ve yorumlarını almaya çalışıyorum. En son avukat olan bir arkadaşıma bu değişikliği yaptırmayı başardım ve kısa süre sonra çok olumlu yorumlar aldım. Dolayısı ile burada bu yöntemi paylaşmaya karar verdim. (yazının devamı …)