Son günlerde yayınlanmaya başlayan Avea Bal Paketi reklamlarına yönelik fikirlerimi paylaşmaya karar verdim. Öncelikle yorumlamak istediğim reklamı paylaşmak istiyorum;

Video yayından kaldırılmış 🙂

Karşılaştırma ve tercih edilme nedenleri içerikli klasik bir reklam yaklaşımı …

Oyunculuk, sahne ekipmanları ve/veya çekim ile ilgili yorum yapacak konumda biri değilim. Reklam eleştirmeni veya sahne sanatları eğitimi almış biri değilim. Ancak reklamın içeriği ve içerdiği mesajlarla ilgili görüşlerimi paylaşabilirim diye düşünüyorum 🙂 (yazının devamı …)

Bir süre önce TeknoSA tarafından yayınlanan reklam filmi, çok gündem yaratmasa da, yayıncıların tepkilere verdiği hızlı cevap sayesinde kesilerek yayınlanmaya devam ediyor. Öncelikle bahse konu olan ilk reklam filmini paylaşmak istiyorum.

Hemen belirteyim bu videoyu bulmak oldukça zor oldu. Çoğu siteden bir şekilde kaldırıldı veya kesilmiş versiyonları yüklendi. Burada paylaştığım video da kısa zaman içerisinde kayıplara karışabilir, şaşırmam 🙂  (yazının devamı …)

Başlık gündemi takip etmeyenler için karmaşık gelebilir. Bir süre önce 118 80 ile ilgili bir yazı yayınlanmıştım. Bu yazıda da farklı bir Rehberlik Hizmeti Firması olan 118 33 üzerine yorumlarımı paylaşacağım. Diğer yazıda da olduğu gibi yine reklamlar üzerine bir yazı planladım. Başlık mahalle 33, 118 33 değil … Önce üç reklam izleyelim; (yazının devamı …)

Uzun süredir 118 reklamları ile ilgili şikayetler ve yorumlar gündemden düşmüyordu. Son günlerde yoğunlaşan 118 33 reklamları ile de bu yorumlar ve eleştiriler giderek arttı. Bu yazıda reklamların, özellikle ilişki olanların, işlediği konuya güzel bir örnekle değinmek istiyorum.

Yazıya konu olan reklamlar 118 80, BN Telekom, tarafından hazırlanan ve içeriğinde Gummy Bear isimli yeşil animasyon ayıcık içeren iki reklamlık ilişkili bir tanıtım.

Bilindiği üzere son dönemde; tüpçüsü, taksicisi, darbukacısı, sucusu ve benzeri tüm karakterleri ile kullanıcı kesimlerine hitap etmeye çalışan 118 reklam tanıtım çalışmalarına ilk defa yurt dışı kaynaklı animasyon bir kahraman dahil oldu. (yazının devamı …)