Tarafsızlığımı kaybetmemek adına birkaç gün önce yaşadığım olayı ve bu olayla ilgili düşüncelerimi bugün paylaşmayı uygun buluyorum.

İş yerine gitmek üzere trafikteyim. Işıklara yaklaşırken kırmızının yandığını görüyorum ve yavaşlıyorum. Önümdeki diğer araçlar gibi “son saniye golü atma” heyecanında olmayıp duruyorum ve ışıklarda duran ilk araç 😀 olmayı başarıyorum. Kırmızının yanıyor olması ve ön sıradaki araçların arkadan gelen araçların da durmasını sağlıyor. Bu da büyük bir başarı … 😀

Biz kırmızıda beklerken, ki üç (3) araç yanyana bekliyoruz, nereden geldiğini tam kestiremediğim bir “vıııın ıııın” sesi yaklaşıyor … (yazının devamı …)

Günlüğüme yazdığım yazılara bakıyorumda, okuyanlar beni trafik polisi veya uzun yol şoförü zannedecek. Sürekli yol hikayeleri anlatıyorum. Belki de sadece yoldayken kendimi ve/veya hayatı düşünüyorum … 😕

Yine bir yol hikayesi … ( Yol hikayesi !? Acaba program mı yapsam 😛 ) Bomboş yolda kırmızı ışık yanıyor. Kırmızı yanmasına rağmen sağımdan ve solumdan geçen arabalara inat orta şeritte kurallar uygun bir şekilde bekliyorum. Yorgunum, yanımdan geçen ve kuralları umursamayan kişilere kızacak durumda bile değilim. (yazının devamı …)

Türkiye geneli için konuşmak yanlış olacak ama Ankara içerisinde giderek yaygınlaşan bir durum sözkonusu. Konumuz trafik ve trafik lambaları.

İnsanlar artık ışıklarda bekleme sabrını gösteremez hale gelmiş. Aslında bu bekleme trafik akışı ve düzeni için gerekli fakat kişiler bu uygulamayı bekletiliyorlarmış gibi değerlendirir olmuş. Bir süredir bu konuyu dile getirmek istiyordum fakat bugün yaşadığım iki ya da üç Kırmızı – Daaat! – Yeşil olayından sonra artık dayanamadım ve yazıyorum! (yazının devamı …)