Nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde 2017 yılı bitmiş ve hatta bugün 2018 yılının ilk günü olmuş 🙂

Neymiş efendim zaman göreceliymiş 🙂

2017 yılı için olduğu gibi 2018 yılı için de hedeflerim var. Henüz hedef listemi dolduramadım ancak çalışmalarım devam ediyor.

Hedeflerden biri yazmak ile ilgili … Yazacağım daha çok yazacağım …

2013 yılı nasıl bir yıldı, 2014 yılı nasıl geliyor anlayamadım. 29 Aralık olmuş, yıl bitmiş ama sanki ben hazır değilim 🙂

Takvimde yapraklar değişiyor, yıllar birer birer artıyor ama sanırım benim için son dörtlük, en azından bu iki sene için, çok anlamlı olmayacak.

Değişim, sıkıntı, mutluluk, problem, kaygı … Tıklım tıklım bir yıl geçti, umarım yeni yıl mutluluk, sağlık, huzur, başarı getirir.

Happy New Year 2013 against a green grass background

Bir yıl daha bitti. 2012 yorucu ve yoğun bir yıl oldu. Bekleyenlerin ve hatta arzu edenlerin aksine Maya Takviminde belirtildiği üzere dünyanın sonu gelmedi. Ama sanırım gelecek olan dünyanın sonu da değildi. Çünkü bence bazı şeylerin sonu geldi. Genel konuşmak doğru olmaz ancak yeni bir yıla yeni bir başlangıç yapmak en doğrusu olacak. Geçen yılın, yorgunluğun ve uğraşmanın ardından artık yeni adımlar atmak lazım.

Yeni yıl, başlangıç diyoruz ama aslında devam eden ve sürekli olarak tükenen zamanın yeni bir günündeyiz. Yeni dediğimiz yılın ilk gününü bitirdik, bu yazıyı yazarken ikinci gününün de ortasına doğru ilerliyoruz. Bu yıl da bitecek, yenileri sürekli olacak ancak bu süreyi ne kadar iyi değerlendirdiğimiz bireysel olarak anlamlı olacak. 🙂

Yeni yıl kutlamaları kapsamında, aslında ailecek bir araya gelmek ve neşeli vakit geçirmek amacıyla toplandığımızda güzel anlar yaşandı. Ailecek bir arada olabilmek, mutlu ve sağlıklı olabilmek çok değerli. Havai fişekler, çılgın partiler, buzlu bademler ve niceleri kişilerin tercihi ancak bence sakin, huzurlu, sağlık ve mutlak süretle mutlu geçen bir birlikteliğin yerini tutabilecek bir alternatif daha yok.

Yeni yıl yemeğimizin sonrasında önemli anlardan biri de çekilişle okuduğumuz kişye özel ve rastgele seçilmiş güzel sözlerdi. Şans eseri neredeyse tüm yazılar anlamlı bir şekilde adresini bulmuştu ama bence en anlamlı yazı bendeydi;

(yazının devamı …)