Nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde 2017 yılı bitmiş ve hatta bugün 2018 yılının ilk günü olmuş 🙂

Neymiş efendim zaman göreceliymiş 🙂

2017 yılı için olduğu gibi 2018 yılı için de hedeflerim var. Henüz hedef listemi dolduramadım ancak çalışmalarım devam ediyor.

Hedeflerden biri yazmak ile ilgili … Yazacağım daha çok yazacağım …

Tarih: 30 Mart 1983 ; Dünya için, insalık için, bilim için, mutluluk için … 😀

Özetle bugün bayram. Bana dünün ve yarının da olacağı gibi bugün de bayram. 😛 2008 yılında kutlamaya başladığım, en son 2010 yılında kutladığım, aslında 2009 yılında kutlamayı unuttuğum “Kişisel Bayram Uygulaması” kapsamında bu özel bilgiyi sizlerle paylaşıyorum 😀

30 Mart’ı “İyi ki Erdem Doğdu” kapsamında bayram olarak kutlayabilirsiniz. Çekinmeyin 😉

Neredeyse 5 yıl önce yazdığım bir yazı ile WordPress altyapısını terk ederek Drupal altyapısına çeşitli sitelerimi taşıdığımı bildirmiştim. O zaman gerçekleştirilen geçişin çok sayıda nedeni vardı, ortak altyapı, güvenli ve güncel bir sistem, çeşitli eklenti olanakları vs.

WordPress_logo

Bugüne geldiğimizde kullandığım drupal altyapısının hantallaşması, yeni sürüme (Drupal 8) geçişin zorluğu ve zamanla azalan ziyaretçi sayısı gibi nedenlerle daha sade bir sisteme geçilmesi gerektiği kanaatine vardım. Yaptığım araştırmalarda WordPress kullanarak ortak altyapı olanaklarının gelişmesi, eklentilerin çeşitliliği ile uygun ortamın oluştuğuna kanaat getirdim.

drupal-logo

Sonuçta denemelerini tamamladığım güncel sistemle 7 ayrı siteyi, tek altyapı ile neredeyse tüm içeriklerini koruyacak şekilde taşımayı başardım. Henüz ziyaretçi takibi ve bazı diğer konuları istediğim noktaya getiremedim ancak beklenenden iyi durumda olduğumu ifade edebilirim.

Son söz; Teşekkürler Drupal, Tekrar Merhaba WordPress 🙂

 

steteskopNe zaman başınıza ne geleceği hiçbir zaman kestiremeyeceğimiz şeylerden biridir. Hepimiz sevdiklerimizin iyi olduğunu bilmek, onların kötü zamanlarında yanlarında olmak isteriz. Bu hepimizin ortak isteğidir. Ani ve beklenmedik bir kötü durum geliştiğinde sağlığınıza harcayacağınız miktarı düşünmemek sadece iyi olamaya odaklanabilmeniz için sağlık sigortaları oldukça önemlidir.

Genç olmak, ileriyi düşünmemek ve bağımsız yaşamayı gerektirir. Bu hepimizin doğasında olan bir özelliktir. Sağlıklıyken ve neredeyse nadir olarak bir doktor muayenesine ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda hiçbir zaman bir sağlık planına ihtiyacınız olacağını düşünmezsiniz. Boşuna para harcamanın gereksiz olduğunu bu sayede paranızı koruyacağınızı düşünebilirsiniz. Ama herkesin bir şekilde bir sağlık sigortası olması gerekir. Çünkü acil medikal tedaviler oldukça pahalılardır. Eğer sağlık sigortanız olmadan başınıza medikal bir felaket gelirse parasal olarak işin içinden çıkamayacağınız bir konuma düşebilirsiniz.

Sağlıklıyken bir sağlık sigortası almayı anlamsız bulabilirsiniz. Fakat hastalandığınızda, ihtiyacınız olduğunda veya bir hastalığınız kronik hale geldiğinde bir sağlık sigortası almanız gittikçe daha da zorlaşacaktır. İşte bu yüzden ihtiyaçlarınızı ertelemeyin ve hemen sigortam.net’e girerek size en uygun sağlık planını seçin, hastalıkta ve sağlıkta yanınızda olalım.

Sigortam.net size en iyi fiyatlarla özel sağlık sigortası hizmeti sunuyor. Oldukça kolay bir şekilde sizde sigortam.net’li olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendi ihtiyaçlarınıza hitap eden bir teminat teklifi almak için sigortam.net internet adresini ziyaret etmek ya da 444 24 00’ı arayarak Sigorta Destek Hattı’ndan bilgi istemek. Bu tekliflere bu kanallar aracılığıyla 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. (yazının devamı …)

Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden yola çıkarak oluşturulmuş olan SEO terimi Türkçe’ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmektedir. Sanal hayatın ayrılmaz bir parçası olmuş olan SEO, şirketlerin internet dünyasında satış, pazarlama stratejilerini uygulayabilecekleri bir meydan olarak önümüze çıkmaktadır. Doğru kullanıldığında firmanın sektörel başarısını destekleyecek olan SEO uygulamaları profesyonel bir ekipçe yürütülmesi gereken eylemlerden oluşmaktadır.

Internet üzerinden birçok kullanıcı araştırmalarını arama motorları üzerinden yürütmektedir. Bu süreçte ilk basamaklarda karşılarına çıkan sitelere giriş oranı da o değerde yüksektir. Sitelere giriş yapılsa dahi, bu sitede kalma süresi ve ziyaretin alışveriş ile sonuçlanması da önemlidir. Bu bakımdan doğru anahtar kelime seçiminden siteyi zenginleştirici faaliyetlere kadar tüm işlemler SEO’nun ilgi alanları içerisinde yer alır. İyi hazırlanmış bir web sitesi arama motorlarında son sayfalarda çıkıyorsa ne yazık ki tıklanma şansı da çok düşük olacaktır. Bunu ana cadde ve ara sokaktaki mağazalar gibi de düşünebilirsiniz. SEO çalışmalarının ana hedefi siteyi ara sokaklardan ana cadde üzerine taşımaktır. Yalnız bu işlemin profesyonellerce yürütülmesi esastır. (yazının devamı …)

Feng Shui felsefesine göre tasarlanmış mimarisi ile göz dolduran Nidakule Göztepe, sahiplerine kaliteli, konforlu ve huzurlu bir çalışma ve yaşam alanı vaat ediyor. Mimarisinin yanında projenin en dikkat çekici yanı da Göztepe Metro durağına yürüyüş mesafesinde olmasıdır. Bu bakımdan Nidakule Göztepe’ye ulaşmak için araba kullanmayacağınızı bilmek de büyük ayrıcalıktır. Diğer ulaşım yöntemlerini tercih edenler için de şunu belirtelim, proje özel araçları ile gelmek isteyenler için E-5 karayoluna direkt ulaşım sağlıyor. Ayrıca otobüs durağına da yürüyerek sadece 2 dakika uzaklığındadır.

Bina içerisinde akıllı asansör sistemi bulunmaktadır. Bu da çalışanların hızlı bir şekilde ofislerine ulaşmalarını sağlamaktadır. Geniş ve konforlu ofisler çalışanlara rahat ve dinamik bir çalışma ortamı sunmaktadır. İstanbul manzaralı ofisler aynı zamanda ofis kullananlarının ve ziyaretçilerin ferah bir mekânda çalışmalarını desteklemektedir. Nidakule Göztepe içerisinde bulunan aksiyon, dinleme, yenilenme, toplantı salonları ve restoran alanları sayesinde çalışanlar da kuleyi terk etmeden tüm ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. (yazının devamı …)

matbaaMatbaaya her an ihtiyaç duyabilirsiniz. İş hayatının yanında sosyal hayatta da kullanmak isteyeceğiniz basılı doküman ve evrak olabilir. Bunun yanında kartvizit, broşür, poster, magnet, dosya, el ilanı, kartpostal, sticker, Amerikan servis, antetli kâğıt, kitap ayracı gibi unsurların basımında da matbaa ihtiyacı duyabilirsiniz. Tüm bu gerekliliklerin bilincinde olan ve müşteri ihtiyaçlarına göre uygulamalarını şekillendirmekte olan kendimatbaam.com ile siz de tanışın. Adeta size özel hizmet sunacak olan kendimatbaam.com sayesinde tüm hazırlık ve siparişinizi de evinizden, işinizden ya da mobil halde iken dilediğiniz yerden verebileceksiniz.

İşinde deneyim sahibi dinamik ve güçlü kadronun yanında teknik olarak da çağdaş ekipmanlar ile desteklenen bir alt yapıya sahip olan firma, tüketiciye de işe dâhil olma fırsatını veren yegâne şirket olarak karşımıza çıkıyor. Hem bireysel hem de kurumsal çok özel çözümler vaat eden uygulamalarına göz atmak ve adım adım ilerleyerek taslak çalışmalarını oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz. Şirket karışık ve kafa karıştırıcı terim ve uygulamalardan arınmış yalın bir üslup ve anlaşılır bir teknik kullanıyor. Bu sayede hayalinizdeki çalışmayı da oluşturma ve fiziksel olarak elde tutma şansını yakalamış oluyorsunuz. (yazının devamı …)

ucakDünyada en çok kullanılan ulaşım araçlarından olan uçak yolculuğu sayesinde işinize, evinize, eğitiminize ve sevdiklerinize kavuşmanız mümkün olacaktır. En zengin uçak bileti seçeneklerine sanal ortamdan hemen göz atabilirsiniz. Fırsatları da bulabileceğiniz bu uygulamalar içerisinde tüm uçak firmalarını, farklı güzergâhlardaki tüm uçuşları da görmeniz mümkündür. Kaliteli ve rahat bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz online uygulamalara hemen giriş yapabilirsiniz. Turizm firmalarına gitmek size vakit kaybettirecektir. Bu nedenle tavsiyemiz birçok alanda olduğu gibi bilet alışverişlerinde de sanal ortam uygulamalarını kullanmanız olacaktır. Üyelik kayıt işlemine gerek kalmadan siz de hemen online bilet seçimlerinizi yapıp ilgilendiğiniz güzergâhtaki farklı firmalara ait tüm uçak biletlerini görebilirsiniz. Günün koşturması içerinde seyahatinizle ilgili bazı detayları organize etmekte gecikmiş olabilirsiniz. Bu süreçte size destek olacak bazı sistemlere ihtiyacınız olacaktır. Bu amaçla size tüm işlemlerinizi merkurbilet.com üzerinden yapmanızı öneriyoruz. Özenle hazırlanmış olan online bilet uygulamaları sayesinde kesenize, zevkinize göre de uçak biletlerini hemen seçebileceksiniz. Listelenmekte olan uçak bileti seçeneklerinden en uygun olanını seçmeniz ve alışverişinizi de yapmanız zor değildir. (yazının devamı …)

Geçtiğimiz günlerde çekirdek aile olarak Apple iOS dünyasından Google Android dünyasına transfer olduk. Oldukça artan cep telefonu fiyatları ve güncellemelerin zorlaşması bunda önemli etkenlerdendi. Son dönemde sistem en fazla 2 yıl içerisinde cep telefonu yenilemeye yönelik bir yapıda kurgulanmış. Ancak buna dayalı bir ekonomiyi takip etmek hem akılcı hem de mümkün değil.

Verdiğimiz bu transfer kararı oldukça mantıklı olmuş. Hem Android tarafındaki yetkinliklerden hem de Android destekli donanımlardan memnun kaldık. Sonuçta eğer teknolojik bir cihazı sağlıklı bir şekilde kullanıyorsanız uzun süre dayanması beklenen bir sonuç. Buna ek olarak yazılım güncellemeleri eğer kullanımızı engellemeyecek boyutta ise yine kazançlı durumdasınız.

Bizim tercihimiz LG markalı cihazlar oldu. İlk aldığımız cihaz G2 olurken, yenilenen arayüz ve uygun fiyat yakalamam nedeniyle ikinci cihazımız G3 oldu. Bundan sonra alacağımız ve önereceğimiz cihazlarında Android olacağı düşüncesindeyim. (yazının devamı …)

Farklı alanlarda çalışmakla birlikte çok farklı alanlardan da insanlarla tanışma ve birlikte projeler içerisinde yer alma fırsatı buldum. Özellikle keni alanınız dışında kişiler ile çalışınca elde edilen bilgiler çok değerli olabiliyor. Elde edilen sadece bilgi değil aynı zamanda farklı alanların bakış açısı oluyor.

Bende, geçmiş deneyimlere dayanarak, mevcut durumda şirketimiz aracılığı ile yürüttüğümüz faaliyetlerde yaşadığımız bazı problemleri yine avukatlık firmaları ve/veya ilgili şahıslar aracılığı çözebileceğimi düşünerek araştırmalara başladım. Tabii ki yaşadığımız problemlerim kanunlarda, yönetmeliklerde ve ilgili mevzuat metinlerinde yer aldığı bir gerçek. Ancak bir uzman ve en önemlisi bu konunun taraflarıyla iletişim halinde olan kişilerin yorumlama kabiliyeti çok daha üstün. (yazının devamı …)