Fısıltı No:17

İnatla ve ara vermeden aynı konu üzerinde gündemi sıcak tutmaya çalışan insanların suçluluk hissi ile hareket ettiklerini düşünüyorum. Suçlarını kabullenemedikleri için dedikodu, yönlendirme, yalan veya aracı kullanma yöntemleri ile etkilemek istedikleri kişinin/kişilerin dikkatini aslında masum olan ancak hedef olarak seçilmiş kişiye/kişilere yöneltmeye çalışıyorlar.

Bu durum aslında kişinin bilinçsizliğini ve hatta kendinden bihaber olduğunu gösteriyor.

Bu yönteme başvuran kişilerin sadece kötü niyetli olduklarını düşünmek, bence, saflık olur. Çünkü bu yaklaşım temelde hırsızlığa, hainliğe ve hatta engel olarak tanımladıkları kişi veya kişilerin herhangi bir şekilde engel olamayacak duruma gelmesini sağlayabileceklerine işaret ediyor.

Hainlik ve hırsızlık abartılı bir değerlendirme olarak düşünülebilir. Ancak, lütfen düşünün, belli nedenlerle veya süre sonucunda güveninizi kazanmış bir kişi, kendi çıkarları doğrultusunda, engel tanımaksızın, fayda sağlamak amacıyla ve doğrudan hayat seyrinizi etkileyecek ölçüde, size, çevrenize ve erişebildiği her noktaya müdahelelerde bulunuyor. Bu kişiyi başka nasıl tanımlayabiliriz ?

Yazdıklarımı tekrar okudum ve hata yaptığımı farkettim. Özür dilerim. Bu özelliklere sahip bir canlıdan kişi diye bahsetmek insanlık tanımına haksızlık olacaktır. Ancak canavar ruhlu ve gerçek kötülük tanımının vücut bulmuş hali bunları yapabilir.

Karamsar bir tablo değil mi ? Değil! İyilik yaparak ve doğrulardan sapmayarak ilerlemek kötülükle mücadele etmenin en temel yolu. İnsanlığın günümüzdeki bu önemli düşmanı ile nasıl mücadele edilebileceğine ilişkin görüşlerimi başka bir yazıda paylaşacağım.

O yazıya kadar; yılmak ve korkmak yok. Kötüler korksun, kötüler ürksün. Hainliklerinin ve insanlığa sığmayacak hayallerinin utançla sonlanacağı güne kadar sahte yaşamlarına devam etsinler.

comments powered by Disqus
Hugo ile oluşturuldu.
Stack teması Jimmy tarafından tasarlandı